Rohový kuchyňský dřez vám vyřeší nedostatek prostoru

Rohový dřez je praktickou vychytávkou do každé kuchyně. Kromě toho, že uspoří prostor, a vy tak získáte více pracovní plochy, upoutá i svým atypickým vzhledem.

Pokud nevlastníte právě rozlehlé sídlo, pravděpodobně se také někdy potýkáte s tím, že se k vám domů něco zkrátka nevejde. Moderní bytový design proto myslí především na chytrá prostorová řešení. Vychytané a elegantně skryté úložné prostory jsou jen začátek. I to je důvod, proč jsou v kurzu rohové kuchyňské dřezy!

Rohový dřez se stane příjemným překvapením v každé kuchyni

Dřez je jedním ze středobodů celé kuchyně. Jeho výběr proto nenechávejme na poslední chvíli a nepodceňme ho. Zažitým stereotypem je dřez umístěný v rovné části kuchyňské linky, jistě má své kouzlo, ale my se ptáme – proč nezměnit tyto zaběhlé pořádky? Proč nepřinést čerstvý vánek do tradičního designu? Rohový dřez skýtá mnohé prostorové i estetické možnosti a stane se příjemným překvapením v každém interiéru.

Rohové dřezy vyřeší problémy s nedostatkem prostoru

Když uvážíme, že do kuchyně musíme vhodně zakomponovat lednici, myčku, sporák, troubu, prostornou spíž, úložné prostory na hrnce, pánve, nádobí a celou řadu dalších nezbytností, může nám z této rovnice vyjít i to, že nám na dřez nezbývá místo. A zkusme ostatní členy rodiny přesvědčit, aby se obešli bez lednice! Jistě se setkáme s nelibostí. Ale ani kuchyňský dřez nelze vytěsnit. Problém může nastat i v relativně prostorné kuchyni, která má dvě přibližně stejně dlouhá křídla. Když na jedno křídlo umístíme sporák a lednici, na druhé křídlo nám vychází dřez – ale každá hospodyňka ví, že důležitá je i velká pracovní plocha pro přípravu jídel. Řešením všech těchto problémů je rohový dřez!

rohový kuchyňský dřez

Rohové kuchyňské dřezy ale nejsou jen praktické, mohou se stát i velice originálním interiérovým prvkem. Už to, že je nevidíme v každé kuchyni, z nich dělá něco mimořádného. Jejich atypický vzhled je skutečně atraktivní, přitom se rohové dřezy hodí skutečně do každé rohové kuchyňské linky.

Prostor pod rohovým dřezem nemusí zůstat nevyužitý

Zdá se vám, že prostor pod rohovým dřezem je nevyužitý a že kdyby tam dřez nebyl, mohli jste tam klidně uložit ten velký hrnec, ve kterém každé léto vaříte povidla? Je to možné. Ale zdání klame – prostor pod rohovým dřezem rozhodně nemusí zůstat nevyužitý. Pod rohový dřez lze umístit výsuvný odpadkový koš nebo výsuvné šuplíky.

Rohový dřez dává velmi široké možnosti i veškerým fantaziím o designovém zařízení celé kuchyně. Využijte jeho originálnosti a pohrajte si s ním. Využijete dvě odkapávací plochy po stranách rohového umyvadla nebo postačí jedna? Místo jedné odkapávací plochy se můžete rozhodnout i pro různé misky, ať už rovněž odkapávací nebo cedící.

Rohové dřezy mohou překvapit i materiálem

„Vyřádit“ se můžete i při výběru materiálu dřezu. Moderní alternativy klasických kuchyňských dřezů představují rohové dřezy granitové, které vynikají mimořádně praktickými vlastnostmi. Jsou odolné proti oděru, poškrábání i vysokým teplotám, mimořádně tvrdé, stálobarevné a také velmi elegantní a nápadité – zkrátka skvělé pro atypické rohové dřezy.

Pokud toužíte po něčem luxusním a zajímají vás poslední trendy, vsaďte na rohové dřezy keramické! Kromě toho, že je téměř nepřekonatelně odolná, je velmi krásná. Není divu, že se keramické dřezy stávají nedílnou součástí moderních i rustikálních kuchyní, kde reprezentují návrat k přírodním materiálům, jejich čistě bílá elegance je okouzlující.

I když nemáte nouzi o prostor v kuchyni, rohové dřezy si vás jistě získají. Kromě toho, že jsou praktické, jsou i neodolatelně originální!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.