Rohové dřezy vám ušetří místo!

Udělejte z problému výhodu a s nedostatkem místa zatočte prostřednictvím originálního a rafinovaného rohového dřezu, který umí překvapit!

Když zařizujeme novou kuchyni, je to často skutečný boj – boj o místo, o každý centimetr. Především chceme větší spíž, abychom nemuseli mít všechno vyskládané na lince. Pak se někam musí vejít všechny hrnce a pánve, o překapávači, odšťavňovači nebo toastovači ani nemluvě. A také jsme si přečetli, že se trouba a sporák nemají dávat vedle lednice a mrazáku, neboť to může zvyšovat jejich spotřebu. Už jsme vůbec mluvili o myčce a kuchyňském dřezu? Naše kuchyně samozřejmě není nafukovací a musí se do ní vejít vše, co potřebujeme, i když naše prostorové možnosti nejsou nekonečné. Řešení problému s nedostatkem místa ale nemusí být až tak složité. Přemýšleli jste někdy o rohovém dřezu?

Rohové dřezy prý nejsou praktické – Omyl!

O rohových dřezech kolují mnohé předsudky a fámy. Prý nejsou praktické, mají pod sebou nevyužité místo, apod. Opak je ale pravdou. Moderní bytový design neponechá žádný prostor nevyužitý, nebojte se proto, že by plýtval třeba i jediným centimetrem. V první řadě rohový dřez uspoří prostor na pracovní ploše. V rohu obvykle nic nekrájíme, neloupeme ani neválíme těsto. Dřez se tu proto může zcela bez problémů zabydlet. Roh kuchyně je zároveň místem, do kterého nelze umístit žádný spotřebič. Sporák, myčku ani lednici v rohu zkrátka nenajdete. Navíc nevyužitý roh často svádí k hromadění odložených hrnečků, krabice s cereáliemi nebo talířů, které jsme sice umyli, ale nechtělo se nám je sušit.

Tip: Nerezové rohové dřezy si můžete prohlédnout nebo zakoupit v  našem obchodě

S využitím prostoru pod rohovým dřezem pomůže výsuvná police

Ani prostor pod dřezem nemusí zůstat nevyužitý. Samozřejmě to není jen tak. Bez pomoci se jedná o příliš hlubokou skřínku, do které rukou obvykle nedosáhneme. Výsuvná police je tou pomocí a zároveň odpovědí na všechny předsudky. Skvěle na ni uložíte pánve či hrnce.

Rohové dřezy ale upoutají i svým netradičním vzhledem. Nenajdete je rozhodně v každé kuchyni – to je třeba brát jako výhodu, jsou originální. V rohové kuchyni se mohou stát skutečnou dominantou. Pokud máte takový klenot v rohové kuchyni, je dalším plusem, že každý příchozí svým periferním viděním obsáhne i celý interiér. Postarejte se proto o to, aby bylo o co stát. Využijte potenciál rohového dřezu do poslední kapky. Zatímco klasické umístění dřezu na rovné lince může svádět k o něco nudnější tradici, atypické umístění rohového dřezu přímo vybízí k experimentování. Dejte se tedy do toho.

Atypický rohový dřez vybízí k experimentům – začněte u materiálu!

Experimentovat se dá v oblasti kuchyňských dřezů různě. Nejsnáze ale s materiálem. Kromě obvyklé nerezové oceli – věřte, že ale i ta umí často překvapit – se zkuste poohlédnout i v jiných vodách. Přemýšleli jste už o granitovém dřezu, který kromě toho, že svým uživatelům nabízí mimořádnou odolnost a vysokou životnost, okouzlí pohled každého svým netradičním vzhledem? Ve vaší smetanové rustikální kuchyni se bude dřez v barvě latté skutečně vyjímat! A co teprve perlově šedá ve vaší minimalistické černé kuchyni? Ve fantazii se rozhodně meze nekladou.

Nebojte se se v kuchyni odvázat – a to jak kulinárně, tak designově! Kuchyně je místem nekonečných možností a u rohového dřezu to může celé začít. Hrajte si s tvary, barvami, materiály, zajímavými povrchy. Všimli jste si, že jsme začali u problému s místem a skončili jsme u rafinovaného a elegantního řešení, které jsme si i přes možnou původní skepsi zamilovali? Rohový dřez je zkrátka mimořádný.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.