Retro vodovodní baterie mají „koule“

Retro vládne módním trendům, a to i těm interiérovým. Koupelny nejsou žádnou výjimkou. Nostalgii starých časů vkusně připomenou retro vodovodní baterie.

Vinylové desky, puntíky 50. let, swingové tančírny a můžeme jít i hlouběji do minulosti – zkrátka vše se vrací, a to platí i v interiérovém designu. Nostalgií se ale necháváme pouze inspirovat, staré v novém hávu – to je současný trend číslo jedna. Pozadu nezůstává ani naše koupelna. Ač by se mohlo na první pohled zdát, že té se žádný design netýká - vždyť co také řešit, když klasická koupelnová bílá nikdy nezestárne – není to skutečně tak. I koupelna může být retro a moc jí to sluší!

Retro baterie se hodí do dobově zařízených i moderních interiérů

Není třeba si ale hned doprostřed koupelny postavit káď a vodu pro koupel si ohřívat na kamnech. Retro může mít i modernější tvář. Začněme třeba u vodovodních baterií. Nostalgický šmrnc z nich udělá skutečný klenot celého interiéru. Rozhodně to ale není tak, že by se tyto baterie hodily pouze do retro koupelny. I v interiéru, který je zařízen dle posledních módních trendů, se budou vodovodní baterie s puncem starých časů vyjímat. Není nutné v žádném případě hned obejít všechna starožitnictví ve městě, abychom si interiér takříkajíc vyladily. Nostalgie se skvěle kombinuje i s rustikálním stylem. Retro baterie si budou skvěle „rozumět“ s přírodními materiály, jakými jsou dřevo, kámen či keramika, tyto baterie můžete doplnit i rustikálním kováním.

Tip: Dřezovou baterie se sprchou z našeho obrázku můžete zakoupit v našem eshopu :)

To, že jsou retro baterie inspirované dobou první republiky či ještě starší, rozhodně neznamená, že by byly méně praktické, než ty moderní. Přináší do naší koupelny všechny výdobytky současné doby. Kvalitní materiály se postarají o maximální funkčnost a vysokou životnost. Chrom, nikl, ušlechtila ocel či mosaz – rozhodně se není třeba ničeho obávat. Retro baterie přináší i kus staré poctivosti. Precizní provedení a dokonalé zpracovaní je samozřejmostí. Pokud hledáme solidního výrobce, zeptejme se, jakou na své výrobky poskytuje záruční dobu. Samozřejmě nejde jen o ni, ale může se stát dobrým vodítkem.

Retro baterie: klasické nástěnné i moderní stojánkové

Retro baterie se nabízí jak nástěnné, tak stojánkové. Pokud toužíme vyladit koupelnový interiér dobově a zároveň autenticky, je jasnou volbou baterie nástěnná. Jestli se ale rozhodujeme pro retro doplňky do stávající koupelny, nemáme pravděpodobně příliš na výběr. Pro takové situace jsou na trhu i stojánkové retro baterie, které ale na své nostalgické eleganci rozhodně nic neztratily.

Dřezová retro baterie RAV Slezák MORAVA Retro-mosaz MK102.0/28SM Dřezová retro baterie RAV Slezák LABE mosaz L008.0/8SM

Ač je to k nevíře, i retro baterie se nabízí v pákovém provedení. Kohoutky jsou sice nestárnoucí klasikou, poslední dobou se ale stále častěji dočítáme, že nejsou tak úsporné. Pokud nám tedy na srdci leží především účty za vodu, zapřemýšlejme o bateriích pákových. Úspora je patrnější u umyvadel a sprchových koutů. U vany, kde stačí vodu jen nechat téci, nám ale kohoutkové baterie nevyplýtvají více vody než baterie pákové.

Retro baterie přinesou do naší koupelny teplo domova

Retro baterie promění i ten nejstudenější koupelnový interiér v útulné místo přímo stvořené pro příjemný odpočinek. Nejen na chatách, chalupách, či v tematicky zařízených penzionech a hotelích se budou tyto krásky vyjímat. Teplo domova a romantika dob dávno minulých, to je jejich kouzlo.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.