Moderní nerezový dřez Vám podlomí kolena

Nerezový dřez rozhodně není okoukanou stálicí – moderní design mu nedá příležitost zevšednět. Atraktivní vzhled moderních dřezů vám učaruje! Kdo by je neznal. Nerezové dřezy má doma většina z nás. Dělají nám v kuchyni společnost již nějaká ta léta. Přesto je to ale láska, která nerezaví, a to doslova – nerez totiž skutečně nerezaví. To ale není jediný důvod, kvůli kterému jsme jejímu kouzlu propadli. Nerezové dřezy mají mnohé nesporné výhody, které nenajdeme u žádného jiného dřezu. Navíc až uvidíte moderní nerezové dřezy, které jsou k dostání na současném trhu, vyrazí vám dech!

nerezový dřez článek

Tip: Nerezové dřezy Blanco si můžete prohlédnout v našem obchodě :)

Univerzální nerez se hodí do každé kuchyně

V první řadě je nerez stále jedničkou zejména proto, že je univerzální. O žádném jiném materiálu nemůžeme tvrdit, že se hodí skutečně do úplně každé kuchyně. Nerez najde své uplatnění všude. S přispěním moderního designu ale umí i nerezová ocel zcela změnit tvář. Z obyčejné nádoby na mytí nádobí, kterou dřez možná ještě donedávna byl, umí vykouzlit šperk, který zkrášlí každý kuchyňský interiér.

Není žádným překvapením, že designové nerezové dřezy se běžně umisťují i na prvních místech v celosvětové soutěži Reddot Design Awards. Moderní nerezové dřezy jsou elegantní, do detailu zpracované a designově čisté. Navíc nabízí velkou variabilitu v nabídce provedení. Je libo jednodřez, dvoudřez, kulatý dřez či dvoudřez s odkapem? Není problém a tím výběr samozřejmě zdaleka nekončí.

Moderní nerezové dřezy nemusí být jen stříbrné – dali byste přednost zlatému či měděnému dřezu?

Vzdát se nerezového dřezu není nutné ani ve chvíli, kdy už se nám zdá trochu okoukaná i známá stříbrná barva, která je pro nerezovou ocel charakteristická. Například nerezové dřezy světoznámého výrobce Alveus můžeme pořídit ve zlatém, měděném či antracitovém provedení. Atraktivní barevná škála tedy není typická pouze pro dřezy z kompozitního materiálu. Kromě barevnosti je možné zvolit i odlišný povrch. Klasický lesklý nerezový dřez rozhodně není jediným řešením, co zvolit zajímavý mat?

Moderní nerezové dřezy jsou samozřejmě i praktické. Současný design jim neubral nic ze skvělých vlastností, na které jsme byli u nerezové oceli zvyklí. Jednoduchá údržba a vysoká hygienická úroveň, to je to, oč tu běží. Proto najdeme nerezové vybavení i ve velkých provozech. Kromě toho je nerezová ocel odolná i vůči běžným domácím kyselinám. Není třeba se bát ani obvyklých skvrn, které mohou vznikat od obávaných potravin, mezi něž patří například káva, čaj, červená řepa či různé barvící ovoce. Nerezová ocel je rovněž 100% recyklovatelný materiál, což jistě potěší srdce nejednoho ekologicky smýšlejícího uživatele. Koho by napadlo, že dřez lze zrecyklovat podobně jako plastovou láhev?

Ukazatele kvalitního dřezu – materiál a tloušťka plechu

Moderních nerezových dřezů se nemusíme obávat. Dříve nebyly ojedinělé méně kvalitní produkty, dnes se s nimi ale už příliš nesetkáme. Přesto jsou ukazatele, které můžeme při nákupu sledovat, a které nás přesvědčí o kvalitě a životnosti námi vybraného dřezu. Především je třeba si povšimnout, zda je dřez vyrobený z chromniklové nerezové oceli 18/10. Jen tento materiál splňuje vše, co od nerezu očekáváme. Důležitá je i tloušťka plechu dřezu – ten by neměl být tenčí než půl centimetru. Ty nejkvalitnější a i nejodolnější dřezy na trhu mají ale plech o tloušťce i 1 – 1,2 mm. Není se tedy skutečně nutné čehokoliv obávat – žádné promáčkliny nehrozí.

Nerezový dřez nestárne ani nerezaví. V našich kuchyních se zabydlel již před léty a moderní design dokázal vzkřísit jeho kouzlo tak, že se bude líbit i dalším generacím. Vlastnosti kvalitní nerezové oceli ho navíc předurčují k nesmrtelnosti. 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.