Keramické dřezy nejsou pro každého..

Keramický dřez není žádná křehotinka, o kterou bychom se měli bát. Je odolný, pevný a mimořádně elegantní. I díky tomu si už našel své místo v oblasti kuchyňského designu.

Jsou sněhově bílé, nadpozemsky elegantní, zcela jednoduché, a přitom nejsou pro každého. Řeč není o ničem jiném než o keramických dřezech. Kuchyňský design už nikdy nemohl být nudný, když se na scéně objevily právě ony. Jsou výkřikem poslední módy a nelze je nezbožňovat. Možná proto se nabízí otázka – proč tedy nejsou pro každého? Může za to snad cena? Nehodí se do každé kuchyně? Může se najít někdo, komu se nelíbí? Na všechno odpovídáme: „Ne“. Keramický dřez je naprosto univerzální, přesto se ale musí umět umístit. Stejně tak, jako se musí umět nosit extravagantní módní doplněk, tak zcela stejně je třeba zacházet i s něčím tak mimořádným, jako je keramický dřez. Je třeba mu dát patřičný prostor, aby vynikl, přizpůsobit okolní zařízení a pak už si jen užívat jeho zcela jednoduchou eleganci.

Tip: Keramické dřezy od firmy Blanco najdete v našem obchodě.

Keramický dřez není žádná „křehotinka“

Co se týče praktických vlastností, nechybí keramickému dřezu nic, co by měl jiný dřez. Naopak. I zde vyniká. Keramika je výjimečně pevný a odolný materiál. Proto keramický dřez neohrozí žádný náraz, běžná čistidla ani chemikálie. Navíc si uchovává stále stejný vzhled. Díky k tomu, že je keramika homogenní materiál, tak ani s časem nemění svoji barvu, nebledne. Speciální vrstva navíc uzavírá povrch, který kromě toho, že celý dřez krásně vyhlazuje, nedovolí žádné nečistotě dostat se hlouběji. Špína nepřilne a voda snadno odperlí. Pravidelné a jemné čištění postačí k tomu, aby dřez vypadal stále jako nový.

 

Keramický dřez si skvěle „rozumí“ se dřevem či kamenem

Keramický dřez je elegantní solitér. Je třeba pro něj vybrat vhodný prostor. Velmi oblíbený je v rustikálně zařízených kuchyních, kde spolu s dalšími doplňky vytváří jemný retro nádech. „Jako doma“ je ale v přírodně laděných interiérech. Křehce vypadající keramika si velmi dobře rozumí se dřevem. Svoji jednoduchostí neodvede keramický dřez pozornost od krásné kresby dřeva, dřevo naopak svojí přírodní krásou dá prostor vyniknout elegantní a moderně minimalistické keramice. Není třeba se ale omezovat pouze na dřevo. Kámen, ať už přírodní, či umělý, působí jako překvapivý kontrast, který ale našemu oku na první pohled zalahodí. Pouze zdánlivě křehká keramika a proti ní pevný nerost – to je kombinace, kterou si nelze nezamilovat.

  

Keramický dřez ale vynikne i v čistě minimalistické kuchyni, kde převažují moderní materiály, důraz je kladen na jednoduchost linií a designové trendy. Zde působí luxusním dojmem a navozuje nádech exkluzivity. Lesklý keramický povrch jen vkusně doplní dvířka kuchyňských skříněk s vysokým leskem a jednoduché doplňky. Vzhledem ke svým vynikajícím vlastnostem si ho milovníci moderního designu oblíbí – je totiž skutečně praktický a všem jeho majitelům nabízí maximální uživatelský komfort. Buď ho můžeme s celým kuchyňským interiérem sladit, nebo ho díky kontrastní barevnosti nechat vyniknout. Ačkoliv si možná zprvu představíme keramický dřez pouze v bílém provedení, můžeme si vybírat z celé škály barev.

Keramický dřez představuje eleganci, která nikdy nevyjde z módy

Ačkoliv o keramickém dřezu můžeme bez pochyby hovořit jako o posledním módním hitu kuchyňského designu, rozhodně nemůžeme říci, že by někdy vyšel z módy. Je pravda, že mnohé trendy odchází a přichází, keramický dřez však přináší nadčasovou eleganci, která nikdy nezestárne. Jednoduchá krása si vždy najde své obdivovatele a keramický dřez se nám v kuchyni nikdy neokouká. Díky mimořádné odolnosti a dalším skvělým vlastnostem keramiky jako materiálu navíc vydrží věky. Je tedy skutečně nesmrtelným.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.