Dřezové příslušenství aneb jak využít dřez na maximum

Dřez je víceúčelový prvek každé kuchyně. S vhodně zvoleným příslušenstvím využijeme jeho potenciál na maximum. V kuchyni má každý prvek své využití. Hledáme proto věci praktické, ale i designové. Nicméně naše kuchyně obvykle není, jak se říká, nafukovací, a proto bychom se měli snažit využít každé kuchyňské zařízení, doplněk či jiné vybavení na maximum.

I zdánlivě obyčejný a mnohdy opomíjený dřez je poměrně všestranným pomocníkem, kterého bychom si měli hýčkat. Rozhodně neslouží pouze k mytí nádobí. Vždyť v mnohých domácnostech umyje většinu talířů po nedělním obědě myčka na nádobí. I proto je třeba si uvědomit, k čemu všemu ještě kuchyňský dřez na nádobí využíváme. Možná se nám hned vybaví, jak ve dřezu omýváme zeleninu do salátu nebo ovoce na svačinu, jak v něm napouštíme vodu do varné konvice nebo jak v něm slíváme vodu ze špaget či brambor, jak na něm necháváme oschnout hrnečky po odpolední kávě, jak na něm tak bokem rychle nakrájíme jablko, když nás naše drahá ratolest hladově tahá za rukáv… Dřez je zkrátka neustále v akci. Proč si ho tedy trochu „nevytunit“ a nevsadit na šikovné dřezové doplňky, které nám všechny tyto všední práce usnadní?

Málo místa v kuchyni? Pracovní desky Blanco zakryjí dřez a zvětší kuchyňskou linku

Kompozitní krájecí deska Blanco v barvě jasanu 432 x 240 mmJedním z nejčastějších a téměř neřešitelných problémů je málo pracovní plochy. Mnohdy navíc v kuchyni nevaří pouze jeden člověk, ale sejde se více kulinárně nadaných členů rodiny, větší sešlost přátel a všichni se chtějí zapojit do díla. Na lince ale není prostor pro loupání brambor, krájení masa, strouhání zeleniny a přípravu ledového čaje najednou. Nemusíme hned ale bourat příčku, abychom kuchyni tak trochu „přifoukli“. Nečekané řešení představují prkýnka pracovní desky Blanco, které stačí pouze pohodlně vsadit do dřezu, který momentálně nevyužíváme, a kuchyňská linka je rázem větší. Není tedy třeba odsouvat dřez při navrhování kuchyně až někam do kouta, aby nepřekážel při práci. Pracovní desky přesně kopírují tvar dřezu, tudíž s ním dokonale splynou.

Již byla řeč o tom, že v dřezu neustále něco omýváme, nejen nádobí, ale i ovoce, zeleninu a další potraviny. Při těchto činnostech nám pomohou víceúčelové misky do dřezu z vysoce kvalitní nerezové oceli. Je libo odkapávací misku, cedící misku nebo misku do přídavné vaničky? Není problém. Jen je třeba si při výběru hlídat rozměry našeho dřezu a zvoleného příslušenství. Pokud se ale oba produkty shodují ve výrobci, nemusíme si dělat vrásky. K omývání potravin může posloužit i praktický dřezový koš. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

Dávkovač saponátu se do naší kuchyně hodí víc než barevná plastová láhev od mycího gelu

Téměř samozřejmostí v moderně zařízené kuchyni by měl být sladěný dávkovač saponátu. Nepředpokládáme tedy, že vzhled naší vyšperkované stylové kuchyně ladí s designem plastové láhve od mycího gelu na nádobí. Abychom zabránili tomuto mírnému designovému faux-pas, stačí udělat velmi málo – pořídit si elegantní dávkovač saponátu, který bude s naším interiérem ladit.

Pokud si potrpíme na detailech a nedovolíme, aby elegantní a designově čistý vzhled naší kuchyně cokoliv narušovalo, možná budeme chtít zakrýt dřezovou výpusť. K těmto účelům slouží estetické zakrytí výpusti Blanco Capflow. Tuto elegantní krytku je navíc možné mýt v myčce.

Vhodně zvolené dřezové příslušenství nám pomůže využívat náš kuchyňský dřez na maximum, usnadní nám práci a mnohdy i zkrášlí celý interiér. Dá se říci, že téměř není o čem diskutovat. Stačí si jen vybrat dřezový doplněk dle našich preferencí.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.