Dřezové baterie - vše co potřebujete vědět a nevěděli jste!

Svět dřezových baterií nabízí netušené možnosti. Jak se v něm vyznat a na co si dát pozor? My to víme! Již dávno minuly doby, kdy jsme si mohly vybírat ze dvou či tří typů vodovodních baterií. Nyní při koupi dřezové baterie nejsme limitováni téměř ničím. Můžeme si vybírat z nejrůznějších tvarů, velikostí, provedení, povrchových úprav… Rozhodně to nemáme nijak jednoduché. Ale co si budeme povídat – svoboda tohoto výběru nás baví! Moderní dřezové baterie jsou tak elegantní a vzhledově atraktivní, že se nestačíme divit. Současná nabídka je navíc tak široká, že si můžeme vybrat baterii takřka „na míru“ tak, aby nám poskytovala co nejvyšší uživatelský komfort!

Tip: Líbí se Vám baterie na obrázku? Mrkněte na dřezové baterie od firmy Blanco..

Nástěnná baterie upozorní na atraktivně řešenou stěnu za dřezem

Asi nejklasičtější řešení představuje dřezová baterie stojánková klenoucí se elegantně nad dřezem. Stojánková baterie opravdu patří mezi nejpopulárnější typ dřezové baterie, lze ji umístit kamkoliv. Stojí přitom buď na samotném dřezu nebo vedle na pracovní ploše. Lze si vybrat mezi vysokým ramínkem kopírujícím labutí šíji a nižším ramínkem. Nástěnná baterie může být ale atraktivním prvkem, pokud máme za kuchyňskou linkou nějak zajímavě řešenou stěnu – dokážeme si představit například rustikální zeď tvořící dojem terakotových cihliček. 

  

Baterie se sklopným ramenem nám umožní otevřít okno umístěné nad dřezem

Dlouhé rameno dřezové baterie se nám ale nemusí vždy do interiéru vejít. Stačí abychom měli nad dřezem okno, které by kvůli vysokému ramenu baterie nešlo otevřít. Takovou situaci vyřeší dřezová baterie se sklopným ramenem. Kromě toho, že můžeme zvolit baterii se sklopným ramenem, můžeme rameno baterie i prakticky „vytunit“. Nikdy nebudeme litovat, pokud se rozhodneme koupit baterii s vytahovací sprchou. Možná si nyní řekneme, že je to pouze drobnost, na které nezáleží, ale opak je pravdou. Díky výsuvné sprše se nám vždy podaří dokonale spláchnout veškerou špínu z dřezu včetně nečistot a zbytků usazených v rozích. Zároveň snáze umyjeme rozměrné nádobí, ať už se jedná o talíře, plechy či zapékací mísy.


Tip: Dřezové baterie pod okno zakoupíte i v našem obchodě :)

Posledním typem dřezových baterií je tzv. profesionální baterie, kterou obvykle najdeme v gastro provozech, ale výjimkou nemusí být ani v běžných domácnostech. Větší masivní „profi“ baterie se může stát originálním prvkem, který upoutá na první pohled pozornost každého, kdo vejde do místnosti.

Typy dřezových baterií:

  • Nástěnné baterie
  • Stojánkové baterie s vysokým či nízkým ramínkem
  • Baterie se sklopným ramenem
  • Dřezové baterie s vytahovací sprchou
  • Profesionální baterie

 

Ne zcela  tradiční řešení představuje tzv. nízkotlaková baterie, kterou zvolíme, pokud vlastníme beztlakový ohřívač vody. Zatímco výše zmíněné běžné baterie mají pouze dvě připojovací hadice, nízkotlaková baterie se připojuje pouze pomocí tří hadic, jedna přitom vede k připojení studené vody z vodovodního řádu, dvě k beztlakému ohřívači.

Dlouhou životnost může slíbit pouze baterie s keramickou kartuší

Pokud si kupujeme dřezovou baterii, neočekáváme, že bychom si příští rok kupovali novou. Očekáváme tedy, že si do domácnosti pořizujeme odolný produkt s vysokou životností. Proto je ale nutné při výběru sledovat, zda námi vybraná dřezová baterie je opravdu kvalitní. Rozhodnout přitom může i kartuš uvnitř baterie. Absolutní samozřejmostí by měla být keramická kartuš. Kromě toho, že v případě její závady, postačí vyměnit pouze samotnou kartuš (u levnějších plastových variant je nutné vyměnit celou baterii), je keramická kartuš i o poznání odolnější. Plastové kartuše se snadno opotřebují, baterie poté prokapává, což vede k dalším závadám.

Uživatelský komfort zvýší další vychytávky, o které je možné naší baterii „obohatit“. Kupříkladu pojistka proti opaření nám zajistí klidné spaní, pokud se v naší domácnosti nachází malé děti. Ty často nemají zcela dokonale vyvinutou jemnou motoriku a snadno může dojít k opaření malých ručiček. Nejen klid v duši, ale i lepší situaci naší peněženky nám zajistí teplotní omezovač zabudovaný přímo v kartuši baterie, spořič vody či omezovač průtoku. Spořit bude snadné!

Moderní dřezové baterie: Na vzhledu záleží!

Moderní design je ale právem přesvědčený o tom, že na vzhledu rozhodně záleží. Proto nás zajímají i varianty povrchové úpravy. Ani chromové baterie nemusí být vždy lesklé. Příjemným ozvláštněním se stane nerezová baterie s matnou povrchovou úpravou. Pokud se ale v naší kuchyni můžeme pochlubit současným módním hitem – granitovým dřezem, byla by škoda jeho krásu nepodtrhnout ladící baterií s granitovým povrchem. Užijme si možnosti moderního designu a naučme se si s ním hrát. Není to nijak složité.

Tip: Dřezové baterie s granitovým povrchem si můžete prohlédnout v našem obchodě :)

Povrchová úprava dřezové baterie:

  • lesklý chrom
  • matná nerez
  • granitový povrch
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.