Dřezová baterie již dávno není ohnutá trubka se dvěma kohoutky..

Dřezová baterie nemusí být nudná a fádní. Může se stát detailem, na kterém záleží. Vkusně zvolená baterie zkrášlí každý interiér a přinese do něj čerstvý závan moderního designu.

Moderní design už dávno nepatří jen na výstavy a do galerií. Ačkoliv si to mnohdy neuvědomujeme, není zdaleka nedostupný běžné domácnosti. Už se nejedná pouze o umělecká díla, která by se za vysoké ceny dražila na aukcích. Moderní design je všude kolem nás. Náš domov nemusí být obyčejný. K vykouzlení moderního interiéru postačí i několik detailů. Nepotřebujeme profesionální designéry a návrháře. Zvládneme to sami. Stačí se jen porozhlédnout po současném trhu. Nabídka s vybavením domácnosti je opravdu široká. Stylově dokonalé jsou přitom i zdánlivé drobnosti – například dřezová baterie. Před tím, než se dostaneme k jejímu výběru, asi nepředpokládáme, že by právě na ní příliš záleželo. Ale je to tak. Když vkusně sladíme baterii s dřezem a celým kuchyňským zařízením, poznáme rozdíl.

Tip: Tuto dřezovou baterii pod okno můžete zakoupit v našem obchodě

V moderní domácnosti převažují dřezové baterie stojánkové

Není se třeba přitom obávat, že to, co je krásné, by nebylo zároveň praktické. Hlavní úlohou moderního designu je totiž spojit obojí. Dřezové baterie tedy vynikají jak elegantními tvary, tak i mnohými skvělými vlastnostmi a snadnou manipulací. První otázkou, kterou si při výběru kuchyňské baterie položíme, je, zda chceme baterii stojánkovou či nástěnnou. Pokud nahrazujeme baterii stávající, nemáme příliš na výběr. Při zařizování nové kuchyně ale můžeme zhodnotit výhody a nevýhody obou těchto typů. V současné době se větší oblibě těší baterie stojánkové, nabízí totiž zákazníkům především větší možnosti v otázce výběru možných provedení. Na druhou stranu nástěnné baterie mohou být zajímavým detailem, pokud je stěna za dřezem zajímavě řešená – takto ji zvýrazníme.

  

Tip: Dřezovou baterii Blanco Altura z obrázku číslo 1 můžete koupit v našem eshopu.

Další na řadě je otázka ovládání baterie. Můžeme se rozhodnout mezi pákovým a kohoutkovým. Moderní doba dává zelenou pákovým bateriím. Důvodů je hned několik. Kromě toho, že umožňují přesnější regulaci teploty a toku vody, jsou právě i díky tomu úspornější. Dřezová baterie ovládaná kohoutky je ale klasika. Proto je naopak jasnou volbou, pokud vybíráme dřezovou baterii s retro nádechem.

Dřezová baterie v chromové úpravě nikdy nezestárne

Co se týče materiálu, nestárnoucí klasikou představují dřezové baterie v chromové úpravě. Dokonale doplní další stálici našich kuchyní, a tou je nerezový dřez. Zprvu se nám tato osvědčená dvojice může zdát trochu nudná, nicméně to tak nemusí být. Současné chromové baterie jdou s dobou, a tak mezi nimi najdeme jak tradiční modely, tak i skutečné designovky, které vyšperkují i velmi moderně a minimalisticky zařízený interiér.

Tip: Širokou škálu granitových dřezů si můžete prohlédnout nebon zakoupit v našem obchodě :)

Pokud jsme při výběru kuchyňského dřezu neodolali současnému hitu – granitovému dřezu, byla by škoda jeho originální eleganci uzemnit baterií, která by se k němu nehodila. Toho jsou si vědomi i výrobci, a tak ke svým granitovým dřezům obvykle nabízí i dřezové baterie s granitovým povrchem, které navíc odpovídají i barevnou škálou.

Staromosazná baterie potěší srdce každého obdivovatele starých časů

Pro milovníky stále se do módy vracejícího retra může být vhodnou volbou i nostalgicky provedená staromosazná dřezová baterie. Pokud ji nechceme využít jako překvapivý kontrast v moderní kuchyni, najde tato baterie pravděpodobně své uplatnění v rustikálně laděných interiérech. Zde se stane skutečným skvostem. Přinese do našeho domova kouzlo dob dávno minulých a očaruje každého, kdo si ji všimne. Retro dřezová baterie vhodně doplní například do obliby se dostávající keramický dřez, který je rovněž populární volbou při zařizování rustikálních a přírodně laděných prostorů. 

  

Tip: Retro vodovodní baterie můžete koupit nebo si prohlednout v našem dalším eshopu.

Dřezová baterie rozhodně nemusí být nudná. Naopak. Díky modernímu designu se může stát vkusným doplňkem každé kuchyně. Je jen na nás, jaké dáme přednost. Toužíme po nápadném kontrastu, minimalistické jednoduchosti nebo osvědčené klasice? Fantazii se meze nekladou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.